برای سوالات خود با ما تماس بگیرید

  سوالات متداول

  سوالات متداول

  حقیقت این است که هر طلافروشی با صدور فاکتور برای محصول طلا، طلای خریداری شده را تضمین کرده و در قبال اصلی یا تقلبی بودن، آن مسئول است. یک طلا فروش در این زمینه چنین اظهار نظر می‌کند: تشخیص اصل یا تقلبی بودن در اکثر موارد توسط خریداران امکان‌پذیر نیست. اما ما در مقابل فاکتوری که به شما ارائه می‌کنیم، مسئولیت داریم و باید به اتحادیه طلا و جواهر پاسخگو باشیم.

  بله این کار امکان پذیر است. شما میتوانید نوع نگین را تغییر دهید. برای مثال اگر انگشتر یاقوت انتخاب کردید می‌توانید از همان طرح استفاده کنید ولی بجای یاقوت، آن سنگ دلخواه خود را (الماس زمرد و …) را بروی مدل قرار دهید. حتی می‌توانید روی طرح آن هم دست ببرید و به شکل دیگری سفارش دهید.

  در بین رنگ‌های طلا زرد برای غالب طلا و جواهرسازان مقبولیت بیشتری پیدا كرده است و استفاده از آن متداول‌تر است. مصرف طلای سفید را معمولا برای الماس در نظر می‌گیرند. زیرا از لحاظ همرنگی با آن توازن بیشتری دارد. طلای قرمز اكثرا همراه با طلای زرد بمنظور ایجاد تناسب در رنگ بكار می‌رود. طلای سبز رنگ نیز معمولا برای كاربرد قطعات جواهری كه آنتیك دارند مورد مصرف قرار می‌گیرد.

  در قدیم از معیار یک قیراط به‌عنوان واحدی برای سنجش لوبیا و یا دانه درخت استفاده می‌شد که توسط تاجران عهد باستان در خاورمیانه به‌کار می‌رفت. یک قیراط معادل۲۰۰ میلی‌گرم است.